V těle je pravda

Co si představíte, když vás napadne, že váš život by potřeboval změnu? Naučit se novou řeč, přestat se bát mluvit na veřejnosti, zhubnout pět kilo, opustit destruktivní vztah, najít si lepší práci, začít podnikat, přestat jíst sladkosti, získat větší sebevědomí, najít si více času pro sebe nebo vyřešit složitý vztah se sebou samotnou...?

Chci se změnit...

Každý občas občas zažíváme něco, co nás více či méně frustruje, ale z nějakého důvodu se nám nedaří změnit způsob, jak na danou situaci reagujeme. Konfrontace se šéfem pokaždé proběhne katastrofálně, jakkoliv se na to člověk připravuje předem a umiňuje si, že tentokrát se nenechá znejistit. Partnerská hádka pokaždé dopadne pocitem prohry, špatnou náladou a zkaženým dnem, jakkoliv se člověk snaží komunikovat diplomaticky a otevřeně.

Jak tedy na změnu? Zhubnout by znamenalo začít dávat pozor na to, co člověk přes den sní, sebevědomí by se mohlo zvednout opakováním různých afirmací před zrcadlem, ke změně zaměstnání bude potřeba pracovat na tom, jak se člověk prezentuje při přijímacím pohovoru... atd. atd. Mohlo by se zdát, že se dá podle potřeby nějakým specifickým způsobem změnit nějaký konkrétní aspekt našeho života.

Mysl, emoce a tělo

Aby se taková změna stala trvalou součástí vašeho života, musí proběhnout jak na psychické, tak na emoční a tělesné rovině. Tuto myšlenku reflektuje název našeho projektu. Název In Corpore Veritas ("v těle je pravda") je inspirovaný bioenergetikou podle Alexandra Lowena a vztahuje se ke skutečnosti, že v těle se (ať už vědomě nebo nevědomě) odráží všechny naše myšlenky a emoce. Samotné karteziánské rozdělení lidské bytosti na "tělo" a "mysl" je čistě hypotetické a neodráží naši realitu. Ve skutečnosti je všechno propojené, každá myšlenka má svoji emoci a svůj tělesný projev a naopak.

Naše výchova a socializace není nic jiného, než mnohaletý trénink v potlačování tělesných projevů a potřeb (emoce, pocity, hlad, únava, pláč, bolest, atd.). Tyto tělesné projevy se však nikam neztratí, pouze se ukládají do chronického napětí ve svalech. Během dětství si každý z nás nevědomě napjatými svaly různě po těle vytváří tzv. kůru na ochranu před emoční bolestí, která tam někde zůstává zablokovaná. Této ochranné kůře se také říká charakter. Postupně a nenápadně si tím způsobem formujeme postavu, protože chronické napětí ovlivňuje místa, kde se případně bude ukládat tuk, kde se časem objeví chronické bolesti a další potíže. Doslova a do písmene, v těle je pravda.

Skutečná změna

Náš tým složený z profesionálů z různých oborů práce na sobě skloubuje péči o vaši výživu, kondici, duševní pohodu a profesionální rozvoj. Vytváříme tak pro vás ideální podmínky na dosažení hluboké a trvalé změny vycházející zevnitř, s respektem vašich skutečných potřeb, snů a přání, vašeho potenciálu a vašich limitů.

Kateřina Srbková

In Corpore Veritas - V těle je pravda
Posted in Osobní rozvoj and tagged .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *