Přirozená strava

Žijeme v době, kdy máme nepřeberné možnosti výběru potravin: maso, ryby a mléčné výrobky v neomezeném množství, ovoce a zelenina z dalekých zemí, nové superpotraviny a bohužel zejména nepřeberné množství průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů, které odpovídají požadavkům našeho zrychleného způsobu života.

Navíc k nám přichází spousta informací o různých dietách a stravovacích způsobech, které zaručují být těmi nejlepšími pro zhubnutí či zlepšení zdraví. Některé jsou založené na vědeckých studiích, jiné jsou propagovány slavnými osobnostmi, další vyplývají z potřeb společnosti. Často jsou stravovací doporučení různých směrů zcela protichůdné, což v nás může vyvolat zmatek a nejistotu.

Intuitivní strava podle přírody

Při našich teoretických a praktických hodinách vaření se pokusíme vrátit k tradičním postupům a pravidlům stravování, jimiž se řídili naši předkové zcela intuitivně, v souladu s přírodou a jejími dary.

Rozebereme škálu potravin, které nepatří do tradiční středoevropské kuchyně, ukážeme si, za jakých okolností mohou být pro nás prospěšné nebo naopak škodlivé.

Některé pokrmy budou inspirované tradiční španělskou kuchyní, nicméně s běžně dostupnými surovinami, takže si rozšíříte škálu pokrmů, kterými si můžete obohatit a zpestřit váš jídelníček.

 

Inspirace makrobiotikou

Naše lekce jsou strukturovány na bázi principů makrobiotiky. Neznamená to, že musíte být s makrobiotikou nějak blíže seznámeni, ani se zastánci makrobiotiky nemusíte stát.

Makrobiotika je založena na principech fungování přírody, zde nám poslouží spíše jako systém, díky němuž obsáhneme znalosti výživy pro všechny roční období a tím výživu všech orgánových systémů v těle.

Účelem je, abyste si rozšířili škálu přirozených potravin a způsobů jejich přípravy, kterými můžete obohatit váš jídelníček a tím přispět k vaší fyzické i psychické rovnováze.