Nestíháte? Zpomalte!

Nestíháte? Zpomalte!

Máte sny a ambice? A často máte pocit, že se to na vás všechno valí, že to nemůžete zvládnout a stihnout? Nejste sami.

Můžete lépe plánovat, lépe se zorganizovat, delegovat a říct si o pomoc. Můžete častěji říct NE. Můžete zapracovat na svojí disciplíně, nebo si zaplatit odbornou pomoc. Na tohle vše najdete knihy a články na googlu. Existuje spousta metod a technik jak být efektivnější a zvýšit produktivitu.

V realitě to často vypadá tak, že si na sebe naložíte spoustu plánů a cílů, přidáte na plynu, chodíte pozdě spát, vynecháváte oběd nebo snídani, vstáváte za tmy, pracujete o víkendu a o dovolené...

V tom tempu se nějak vytratí skutečné priority a časem i radost ze života. Celý den se soustředí do myšlenek na úkoly, které musíte stihnout a do pocitu frustrace při pomyšlení na úkoly, které nestíháte.

 

Akceptujte vaše limity

Připusťte si, že všechno prostě nemůžete stihnout a zvládnout a že JE TO OK. Že to o vás nic neznamená, nejste líní, neschopní, blbější než ostatní (všímejte si těhle myšlenek a odpinkněte je třeba do vesmíru).

Nikdo si o vás nebude nic myslet ani vás soudit. Všichni mají dost svých vlastních starostí.

 

Upravte vaše priority

Pokud skutečně nestíháte, máte obavy a hroutíte se, ZPOMALTE. Pokračovat v tomto tempu vám dlouhodobě nepomůže. Vaše mysl ztratila kontakt s realitou a přestala respektovat limity a potřeby vašeho těla.

Zařaďte si do plánu dne odpočinek a jakékoliv vám příjemné aktivity a považujte je za stejně důležitou prioritu jako odpovědět na e-maily a přečíst odbornou literaturu.

 

Opakujte si tuhle mantru

Vím, že se toho hodně děje.
Je zajímavé pozorovat mé myšlenky a pocity.
Jsem OK, jsem naprosto v pořádku.
Vím, že to zvládnu, zůstávám v klidu a pohodě.
A co chci teď?

Počkejte na odpověď. Vše co potřebujete vědět nosíte v sobě.

PF 2019

Petra Slade

Posted in Koučink, Osobní rozvoj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *