Jak dodržet novoroční předsevzetí?

Jak dodržet novoroční předsevzetí?

Pokud je jedním z vašich novoročních předsevzetí zhubnout a žít zdravějším životním stylem, ráda vám dám pár rad, které vám pomůžou vytrvat a uspět. Statistiky uvádějí, že pouze 8% lidí skutečně ve svých předsevzetích vytrvají. Proto je v lednu v posilovnách plno a v polovině února už poloprázdno.

1) Ujasněte si PROČ chcete to, co chcete. Vypište všechny důvody, které vás napadnou, proč je dobré vašeho předsevzetí dosáhnout. Budete překvapeni, popíšete klidně celou stránku. Mně tohle pomohlo přestat kouřit!

2) Vizualizujte váš CÍL co nejčastěji. Když si to umíte představit, můžete to i zrealizovat. Představujte si nejen jak budete vypadat nebo jak bude vaše situace vypadat, ale i jak se budete cítit. Prostě to prožívejte, jako kdyby se to už stalo. Mozek nerozpozná fantazii od skutečnosti a zapisuje si důležité informace (takové, které chcete, aby byly skutečností). Vizualizaci používají top atleti i hollywoodské hvězdy...
Připomínejte si svůj cíl každý den, pomůže vám i nástěnka snů nebo tapeta na telefonu. Taktéž pomůže o něm říkat své rodině a okolí.

3) UVĚŘTE, že je to možné. Někdy se sami sabotujeme a nedokážeme vysvětlit proč. Víme co máme dělat a přesto to neděláme. K tomu, abyste uvěřili, že váš cíl je možný se ujistěte, že:

- je zrealizovatelný (máte na to dost času, energie, prostředů, podpory atp.)

- viz bod 1, vězte proč to vlastně chcete, připomínejte si benefity

4) Aplikujte PRAVIDLO pěti sekund. Máte pět vteřin na to, abyste se správně rozhodli. Pokud jde o špatný zvyk koupit si čokoládu i když nechcete, počítejte od 5 do 0 a udělejte správné rozhodnutí. Mně toto pravidlo pomáhá ráno vstát, i když se mi nechce (nebo nemusím), počítám od 5 do 0 a představuji si raketu, co vystřelí do vesmíru (toto učí Mel Robbins ve svých přednáškách a seminářích).

5) Prozkoumejte své NÁZORY na danou věc a nastavení mysli, zjistěte zda vás podporuje nebo sabotuje. Například máte za cíl vydělávat hodně peněz a třeba si neuvědomujete, že současně máte i nevědomý názor, že bohatým lidem budou ostatní závidět a škodit. Takový názor vás může nenápadně sabotovat. Prozkoumejte všechny vaše doměnky, názory a případné překážky a zjistěte, jestli nejsou v rozporu s vaším cílem.

Všechny tyto body (a mnohem více!) společně prodiskutujeme v rámci koučinkových workshopů na našem hubnoucím retreatu ve Španělsku během první poloviny května 2019.

Vzájemná podpora je při jakémkoliv dlouhodobém osobním projektu součástí úspěchu. Napište nám do komentářů nebo do uzavřené FB skupiny o vašem novoročním předsevzetí a jakým způsobem se ho chystáte dodržet!

Petra Slade

Posted in Koučink, Osobní rozvoj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *