Aktivity

Na této stránce vám představujeme aktivity, které členky našeho profesionálního týmu nabízí během našich pobytů a workshopů. Naše aktivity jsou zaměřené jak na výživu a fyzickou kondici, tak na psychické zdraví a profesionální rozvoj. Naším cílem je zlepšit vaši duševní a tělesnou pohodu, protože jedno bez druhého není možné.

Tuto myšlenku reflektuje název našeho projektu. Název In Corpore Veritas ("v těle je pravda") je inspirovaný bioenergetikou podle Alexandra Lowena a vztahuje se ke skutečnosti, že tělo odráží každé hnutí mysli. Samotné karteziánské rozdělení lidské bytosti na "tělo" a "mysl" neodráží realitu. Ve skutečnosti je všechno propojené, každá myšlenka má svoji emoci a svůj tělesný projev a naopak.

Naše výchova a socializace není nic jiného, než mnohaletý trénink v potlačování tělesných projevů a potřeb (emoce, pocity, hlad, únava, pláč, bolest, atd.). Tyto tělesné projevy se však nikam neztratí, pouze se ukládají do chronického napětí ve svalech. Během dětství si každý z nás nevědomě napjatými svaly různě po těle vytváří tzv. kůru na ochranu před emoční bolestí, která tam někde zůstává zablokovaná. Této ochranné kůře se také říká charakter. Postupně a nenápadně si tím způsobem formujeme postavu, protože chronické napětí ovlivňuje místa, kde se případně bude ukládat tuk, kde se časem objeví chronické bolesti a další potíže. Doslova a do písmene, v těle je pravda.

Žijeme v době, kdy máme nepřeberné možnosti výběru potravin: maso, ryby a mléčné výrobky v neomezeném množství, ovoce a zelenina z dalekých zemí, nové superpotraviny a bohužel zejména nepřeberné množství průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů, které odpovídají požadavkům našeho zrychleného způsobu života.

Více...

Při naší dynamické skupinové práci používáme techniky a metody inspirované Gestalt terapií a Bioenergetikou. Gestalt terapie je zaměřena na prožívání přítomnosti a Bioenergetika se zabývá prací s tělem, oba přístupy však vychází z globální a holistické perspektivy lidské bytosti.

Více...

Kouč vás posouvá za hranice vašich dosavadních možností. Otevírá s vámi nový svět, který se zdál nemožný. Je to váš čas, kdy si uvědomíte, co chcete, proč to chcete a jak toho dosáhnout.

Více...

Jóga terapie není omezena na psychickou nebo fyzickou úroveň. Místo toho používá tradiční metody, s vlivem na celou osobu. Využívá známé oblasti jógy jako ásana, pranayama, kriya a meditace a různě je kombinuje.

Více...