O nás

Ema Pokorná

Specialistka na makrobiotickou stravu

Důležitost stravovacích návyků a jejich dopad na naše zdraví mi byly vštěpovány již od dětství a díky přechodu na vegetariánskou stravu jsme v rodině vyřešili některé naše zdravotní obtíže. Nicméně v pubertě jsem měla problémy s udržením ideální hmotnosti, vyzkoušela jsem na sobě různé diety a výživové směry a spousty hodin jsem trávila cvičením. Přečetla jsem i mnoho knih o výživě, navštěvovala jsem odborné přednášky různých specialistů, až jsem se dobrala k závěru, že sama bych se tomuto tématu chtěla profesionálně věnovat.

Z mnohých možností jsem zvolila studium na Španělském makrobiotickém institutu ve Valencii. S makrobiotikou jsem se již dříve setkala a částečně jsem se jejími postupy řídila. Zlepšila jsem tehdy svoji chronickou zimomřivost, ustoupily bolesti kolen, měla jsem více energie a neměla jsem ani problémy s udržením váhy. Na makrobiotice mě zaujal její celostní přístup ke zdraví člověka, které nespočívá pouze ve fyzické rovnováze, ale přesahuje i do oblasti emoční a duchovní.

Na základě svých znalostí a zkušeností pořádám přednášky o přirozené stravě, kurzy vaření a poskytuji osobní konzultace s cílem uzpůsobit stravovací režim podle aktuálních potřeb klienta.

Kateřina Srbková

Gestalt Terapeutka

Myslím si, že není přijatelné ani normální žít s depresí, úzkostí, nebo nízkým sebevědomím. Gestalt terapie může pomoct každému, kdo chce svůj život prožívat vědomě, v dobré náladě a se sebedůvěrou. Všichni máme schopnost prožívat plnohodnotný život i ve zdánlivě nesnesitelných podmínkách.

S Gestalt terapií jsem se seznámila v roce 2014 a od té doby jsem postupně nabývala zkušenosti a přesvědčení o tom, že Gestalt způsob myšlení a techniky jsou velkým přínosem pro každého, kdo se jim otevře. Teprve na zkušenostním školení v Alicante jsem si začala uvědomovat, jak málo vyjadřuju svoje vlastní emoce a jak se tím někdy dokážu izolovat od ostatních. Do té doby jsem žila v představě, že nikoho nezajímám a myslela jsem si, že mě ostatní odmítají. Mým prvním krokem bylo si uvědomit, že ve skutečnosti jsem to já, kdo odmítá ostatní.

Moje další práce se týkala uvědomění, že jsem svoje vnímání skutečnosti limitovala na mysl a žila jsem úplně odpojená od těla, pocitů a emocí. Právě proto mi působilo problémy se s někým zblížit a vytvořit přátelský vztah. Moje neurotické řešení bylo si myslet, že ostatní odmítají mě, protože jsem nezajímavá a nudná. Probrat se z tohoto začarovaného kruhu pro mě byl začátek nového života.

Vzdělání v psychologii jsem získala na The Open University (Spojené Království) a jsem certifikovaná Gestalt Terapeutka. Momentálně praktikuji Gestalt terapii v blízkosti městečka Altea ve Španělsku a rozšiřuji moje zkušenosti o bioenergetiku, enneagram a psychoanalýzu.

Více o mně a o mojí práci se dozvíte na mém webu.

Petra Slade

Osobní koučka

Věřím, že každý z nás má obrovský potenciál žít život, který nás baví a naplňuje. Mít dobré vztahy, práci, povolání nebo byznys, který nám dává radost, smysl i peníze. Splnit si sny, zažívat dobrodružství. Cítit se dobře, sebevědomě, mít kuráž, mít se rád(a).

Koučink jsem studovala v Londýně, kde jsem žila 15 let. Jako osobní koučka s vámi naviguji na cestě za tím co skutečně chcete, po čem toužíte. Ať v osobním nebo profesním životě.

Můj život se rapidně změnil k lepšímu, když jsem se rozhodla, že chci žít a ne jen proplouvat životem. Vydala jsem se na cestu sebepoznání, osobního rozvoje, na cestu za svými sny. Dnes žiju s přítelem v ČR v domě u lesa, pracujeme z domova a užíváme si života.

Podstatou koučinku jsou důvěrné rozhovory, bezpečný prostor být sám/sama sebou bez předstírání, zatajování a nalhávání si. Je to čas, kdy si uvědomíte, CO chcete, PROČ to chcete a JAK toho dosáhnout. Překonáváte sami sebe, svoje vlastní překážky. Otevíráte si nové možnosti a příležitosti. Zkoušíte, vymýšlíte, plánujete, bojíte se, váháte, učíte se, chybujete, ale především se posouváte kupředu. To vše vám pomůže k tomu, co chcete vytvořit.

Více o mně se dozvíte na mém webu.

Lucie Nadymáčková

Jogínka

Cesta k józe může být pro každého jiná . Jsem člověk analytický a přemýšlivý, takže mi věci musí dávat smysl. Za jógu jsem vděčná, že mi vstoupila do života. Dává mi každodenní smysl nejen po fyzické stránce, ale hlavně po duševní. Díky józe vím, kdo jsem. Naučila mě pokoře, respektu a úctě nejen k sobě, ale také k ostatním.

Na svých lekcích předávám učení jógy citlivě a přátelsky s individuálním přístupem. Pomáhám lidem objevit v sobě svoji vnitřní krásu, najít smysl života, odpovědi na otázky. Ke všem klientům přistupuji s přáním, aby i jim jóga pomohla otevřít dveře k jejich srdci.

Moje vnímání lidského těla "z druhé strany " podložky mi pomohlo vidět, jak na sebe vyvíjíme tlak a přitom naše mysl ani tělo na to nejsou připraveni. Mojí otázkou však bylo, jak lidi naučit trpělivosti a laskavosti ke svému tělu. Nejjednodušší odpověď je ta správná - prostě jen být, být taková jaká jsem tady a teď.

A tak se chci s vámi podělit o odkrývání sebe sama s laskavostí a pokorou. Když odkryjete část sebe, objevíte i část světa venku. Pomůže vám to pochopit souvislosti, které vám do teď byly ukryty.

Více o mně se dozvíte na mém osobním webu.